خانه / اخبار و رویدادها / طرح بخشودگی جرایم دیرکرد تا ثبت نام رایگان در کتابخانه های عمومی کردستان

طرح بخشودگی جرایم دیرکرد تا ثبت نام رایگان در کتابخانه های عمومی کردستان

طرح بخشودگی جرایم دیرکرد تا ثبت نام رایگان در کتابخانه های عمومی کردستان

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان از اجرای طرح بخشودگی جرایم دیرکرد منابع کتابخانه‌های عمومی همزمان با آغاز هفته کتاب خبر داد و گفت: از ۲۱ تا ۲۷ آبان افرادی که منابع تاخیری دارند می‌توانند با تحویل آن‌ها از بخشودگی جرایم دیرکرد برخوردار شوند.
محمد مخدومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) در کردستان اظهار کرد: به مناسبت سی‌اُمین دوره هفته کتاب، طرح بخشودگی جرایم دیرکرد منابع در کتابخانه‌های عمومی استان اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: در این طرح از شنبه ۲۱ تا جمعه ۲۷ آبان‌ماه اجرا می‌شود، اعضایی که منابع امانی خود را همچنان پس از اتمام تاریخ امانت در اختیار دارند، می‌توانند با مراجعه به کتابخانه‌ عمومی امانت‌دهنده، از بخشودگی جرایم دیرکرد این طرح برخوردار شوند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان، خواستار مشارکت علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی در برنامه‌های هفته کتاب شد و افزود: در این ایام کتابخانه‌های عمومی، ویژه به علاقه‌مندان خدمات ارائه می‌دهند.

عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی کردستان
وی با اشاره به عضوگیری رایگان از علاقه‌مندان در روز ۲۴ آبان‌ماه، عنوان کرد: در این روز افراد می‌توانند با مراجعه به سایت www.samanpl.ir و پس از انتخاب کتابخانه، در صورتی که گزینه کد تخفیف برای کتابخانه مورد نظرشان در بالای صفحه فعال باشد بر روی آن کلیک کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان افزود: در مرحله بعد نیز پس از وارد کردن کد ملی و شماره تماس، در صورتی که متقاضی در کتابخانه‌های عمومی عضو نباشد و یا پیش‌تر به سقف مجاز دریافت کد نرسیده باشد، کد تخفیف برای او پیامک خواهد شد و متقاضی پس از این مراحل می‌تواند در مهلت مشخص شده به کتابخانه مراجعه کرده و از تخفیف مورد نظر استفاده کند.

مخدومی از برگزاری برنامه‌های ویژه در هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار سال جاری خبر داد و عنوان کرد: براساس برنامه نزدیک به ۳۰۰ برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی استان برگزار می‌شود.

وی نشست کتابخوان کتابخانه‌ای، نشست کتاب خوان مدرسه‌ای، نشست کتاب خوان تخصصی، مسابقات کتابخوانی مکتوب و مجازی، مسابقه نقاشی و انشا‌نویسی، رونمایی از کتاب، برنامه‌های مناسبتی، جلسات مشاوره کتاب ازجمله عناوین برنامه‌های گرامیداشت سی‌اُمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در کردستان اعلام کرد.

به گزارش ایبنا؛ سی‌اُمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «ما همانیم که می‌خوانیم» از ۲۱ تا ۲۷ آبان‌ماه با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی کتاب‌محور در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور برگزار می‌شود.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

منداڵانی هێڵی ئاسن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *