خانه / اخبار و رویدادها / فراخوان حضور در غرفه ایران ویژه نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسقط منتشر شد

فراخوان حضور در غرفه ایران ویژه نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسقط منتشر شد

فراخوان حضور در غرفه ایران ویژه نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسقط منتشر شد

 ناشران فعال، تشکل‌های صنفی نشر، نهادها و مؤسسات فرهنگی سراسر کشور برای حضور در بیست و هفتمین دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسقط تا هجدهم دی ماه ۱۴۰۱ فرصت دارند با مراجعه به سامانه ketab.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

به گزارش خانه کتاب کردی به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، بیست و هفتمین دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسقط از سوم تا دوازدهم اسفند ماه ۱۴۰۱ برگزار می شود و خانه کتاب و ادبیات ایران با برپایی غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران با هدف گسترش و توسعه نشر جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌الملل در این نمایشگاه شرکت خواهد کرد.

بر اساس این فراخوان، ناشران فعال، تشکل‌های صنفی نشر، نهادها و مؤسسات فرهنگی سراسر کشور برای مشارکت در این رویداد فرهنگی و معرفی آثار برتر ایرانی می‌توانند تا هجدهم دی ماه ۱۴۰۱ به سایت خانه کتاب و ادبیات ایران به آدرس ketab.ir مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

در بخشی از غرفه ایران به متقاضیان واجد شرایط فضا اختصاص داده می‌شود و کتاب‌های‌ منتخب تا سقف معین به صورت رایگان به نمایشگاه ارسال می‌شود. خانه کتاب و ادبیات ایران تنها مسئولیت ارسال کتاب‌ها را برعهده دارد و بازگشت کتاب‌های ارسالی، به ایران امکان‌پذیر نیست. همچنین کلیه هزینه‌ها و اقدامات مربوط به بلیت هواپیما، اقامت و رفت‌وآمد نماینده یا نمایندگان اعزامی، برعهده متقاضی خواهد بود.

متقاضیان می‌توانند فهرست کتاب‌های مناسب و قابل‌عرضه در غرفه جمهوری اسلامی ایران (ترجیحا به زبان‌های عربی، انگلیسی و فارسی) را تا بیست و چهارم دی ماه ۱۴۰۱ اعلام کنند و درصورت دارا بودن شرایط حضور، برنامه‌ها و نشست‌های پیشنهادی خود را ارائه و یک نفر را به‌عنوان متصدی غرفه به‌صورت ثابت (contact person) حداکثر تا اول بهمن ماه ۱۴۰۱ معرفی کنند.

بر اساس این خبر، بروشور و ترجمه متن چکیده کتاب‌ها به زبان عربی یا انگلیسی تا سیزدهم بهمن ماه سال جاری باید ارائه و کتاب‌های منتخب و بروشور نیز باید تا شانزدهم بهمن ماه ۱۴۰۱ جهت آماده‌سازی برای ارسال به خانه کتاب و ادبیات ایران تحویل داده شود.

بدیهی است براساس اولویت‌های مربوط و ظرفیت محدود، نسبت به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری در این‌خصوص اقدام خواهد شد و چنانچه آثار به طور مشخص از یک مؤلف باشد، ترجیحاً بروشور معرفی مؤلف باید ارائه شود.

دارا بودن مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با قابلیت عرضه در بازارهای جهانی نشر، تألیفی بودن کتاب‌های پیشنهادی، ارجحیت با کتاب‌های منتشره به زبان‌های عربی و انگلیسی، جدیدالانتشار بودن کتاب‌های پیشنهادی (اولویت با کتاب‌هایی است که آخرین ویرایش و یا تجدید چاپ آن در ۴ سال اخیر باشد) و تناسب موضوعی کتاب‌های پیشنهادی (کتاب‌ها از لحاظ موضوعی در یکی از حوزه‌های دین، دانشگاهی، ادبیات پایداری، ادبیات کلاسیک، ادبیات معاصر، ایرانشناسی، گردشگری، تاریخ، آموزش زبان فارسی و ادبیات کودک و نوجوان باشد) از جمله شرایط کتاب‌های قابل عرضه در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسقط است.

متقاضیان می توانند فایل اکسل را از اینجا دانلود و تکمیل و به پست الکترونیک international@tibf.ir ارسال کنند و درصورت داشتن هرگونه سوال یا کسب اطلاعات بیشتر به آدرس تهران، خیابان انقلاب، بین فلسطین و برادران مظفر جنوبی، شماره ۱۰۸۰مراجعه یا با شماره تلفن ۰۲۱۶۶۴۱۵۵۴۰ تماس بگیرند.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

گەردەن زەردێ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *