خانه / اخبار و رویدادها / تولید کتاب صوتی با کمک هوش مصنوعی برای کاربران اینترنت ممکن شد

تولید کتاب صوتی با کمک هوش مصنوعی برای کاربران اینترنت ممکن شد

تولید کتاب صوتی با کمک هوش مصنوعی برای کاربران اینترنت ممکن شد

شرکت نشر دیجیتال بوکوایر با بخش کتاب اپلیکیشن گوگل پلی همکاری و این امکان را ایجاد می‌کند که مخاطبان با استفاده از فناوری تبدیل متن به گفتار، کتاب صوتی تولید کنند.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) و به نقل از بوکسلر، مشتریان بوکوایر با استفاده از فناوری گوگل می‌توانند کتاب‌های صوتی با روایت خودکار را از طریق سرویس کتاب صوتی Bookwire’s WAY ایجاد کنند که کیفیت تولید این کتاب‌ها را تضمین می‌کند.

روند درخواست تولید کتاب و تحویل کتاب‌های صوتی آماده انتشار با نرم‌افزار Bookwire انجام می‌شود و این سرویس برای زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی، آلمانی، فرانسوی و پرتغالی طراحی شده است.

سولویج کراوس، سرپرست تیم صوتی توسعه کسب‌وکار بوکوایر درباره این امکان گفت: خوشحالیم که با همکاری شرکت فناوری پیشرو گوگل، می‌توانیم خدمات دیگری را به سرویس تبدیل متن به گفتار خود اضافه کنیم؛ این سرویس امکان تولید کتاب صوتی با استفاده از هوش مصنوعی پیشرفته و به چندین زبان را ارائه می‌کند؛ همچنین بوکوایر در نظر دارد برای ناشران، فرصت‌های متنوع‌تری ایجاد کند که در بازار رو به رشد کتاب‌های صوتی با امکان تبدیل متن به گفتار نیز حضور داشته باشند.

وی بر این باور است که قرار نیست کتاب‌های صوتی با استفاده از هوش مصنوعی جایگزین استودیوهای حرفه‌ای و سخنرانان شود، بلکه این سرویس به‌عنوان یک افزونه به کتاب‌های صوتی بوکوایر اضافه خواهد شد.

سرپرست تیم صوتی توسعه کسب‌وکار بوکوایر توضیح داد: با استفاده از این خدمات، ناشران آزادانه می‌توانند انتخاب کنند که کتاب‌های صوتی آن‌ها با صدای یک انسان روایت شود یا صدای هوش مصنوعی. فناوری تبدیل متن به گفتار، از لحاظ  دسترسی، روشی سریع و مقرون به صرفه را به ناشران ارائه می‌دهد تا از ظرفیت کامل کاتالوگ‌های خود استفاده کنند و عناوین کتاب‌های چاپ شده خود را در دسترس همگان قرار دهند.

اپلیکیشن «اپل بوک» نیز به تازگی مجموعه جدیدی از کتاب‌های صوتی با روایت خودکار را طراحی کرده است؛ سرویس کتاب «گوگل پلی» سال گذشته در حالی فناوری کتاب صوتی را عرضه کرد که با استقبال گسترده ناشران مواجه شد؛ خدماتی که به باور برخی از ناشران، فرصت‌های واقعی برای دسترسی به کتاب‌های صوتی را ارائه می‌دهد. هرچند درباره کیفیت محتوایی کتاب‌های صوتی نیز تردیدهایی وجود داشت.

همچنین مارک پیزینگ، نویسنده و روزنامه‌نگار، به تازگی مقاله‌ای در سایت بوکسلر منتشر کرده، وی معتقد است روایت کتاب با فناوری هوش مصنوعی «اجتناب‌ناپذیر» است.

بر اساس این گزارش، «بوکوایر» پلتفرمی برای مقایسه، ارزیابی و خرید کتاب‌های چاپی است.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

همایش مستوره اردلان ۱۲ ارديبهشت ماه ۱۴۰۳ همزمان با روز سنندج برگزار می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *