خانه / اخبار و رویدادها / کتاب «مکالمات روزمره کُردی کُرمانجی» منتشر شد

کتاب «مکالمات روزمره کُردی کُرمانجی» منتشر شد

کتاب «مکالمات روزمره کُردی کُرمانجی» منتشر شد

کتاب «مکالمات روزمره کُردی کُرمانجی»، نوشته‌ی طاهر آگور از معدود کتاب‌های حوزه یادگیری زبان کردی کرمانجی در ایران می‌باشد.
کتاب مذکور مشتمل بر ۳۲ بخش مختلف در موضوعات متفاوت، همراه با کلمات و واژگان پرکاربرد در زمینه‌هایی همچون ادبیات و دستورزبان، جغرافیا، پزشکی، ورزشی، کشاورزی، روابط فامیلی، اسامی ماه‌های کردی، اسامی کشورها و شهرها به کردی و … است.
دو بخش از کتاب شامل صدها اسم کردی برای کودکان همراه با معنای فارسی آنهاست، همچنین در بخش پایانی آن، تصاویر تابلوهای راهنمایی و رانندگی به زبان کردی همراه با معنای فارسی نوشته شده‌اند.
واژگان و اصطلاحات و جملات و مکالمات کردی در کتاب بصورت جدول سه ستونه تنظیم شده‌اند که شامل بخش فارسی و کردی با الفبای آرامی و لاتین می‌باشد.
نویسنده برای تالیف کتاب، از منابع میدانی و کتابخانه‌ای، من جمله نشریات انستیتوهای کردی پاریس و استانبول، کتب مشابه چاپ شده قبلی، فرهنگ لغات کردی و … استفاده نموده است.
کتاب «مکالمات روزمره‌ی کردی کرمانجی» یکی از پرفروش‌ترین کتب کرمانجی در ایران می‌باشد و مناسب برای کسانیست که به زبان کردی آشنایی داشته و در صدد تقویت آن می‌باشند.

علاقمندان به تهیه کتاب می‌توانند از طرق زیر اقدام نمایند:
Tel (SMS): 09142132243
Telegram: telegram.com/ziman_kurdi_pirtuk
Instagram: Instagram.com/tahir_agur

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

هفتمین نشست خبری روزانه نمایشگاه کتاب برگزار می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *