خانه / اخبار و رویدادها / کتابخانه گردی، طرحی برای تقویت و ترویج فرهنگ مطالعه

کتابخانه گردی، طرحی برای تقویت و ترویج فرهنگ مطالعه

کتابخانه گردی، طرحی برای تقویت و ترویج فرهنگ مطالعه

کرمانشاه- ایرنا- نهاد کتابخانه‌های عمومی در راستای اهداف و برنامه‌های خود مبنی بر تقویت و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، در سال های اخیر اقدام به اجرای طرح کتابخانه گردی کرده است که هر سال در نیمه دوم اسفند ماه برگزار می شود و امسال در استان کرمانشاه ۲۷ کتابخانه عمومی میزبان این طرح فرهنگی بودند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این طرح فرهنگی امسال در شهر کرمانشاه نیز به مدت ۲ روز و به میزبانی کتابخانه امیر کبیر برگزار شد و اقشار مختلف مردم و مسوولان با حضور در این کتابخانه در این رویداد شرکت کردند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در حاشیه برگزاری این طرح در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از اجرای طرح کتابخانه گردی در ۲۷ کتابخانه خبر داد و گفت: در این طرح که روزهای ۱۵ و ۱۶ اسفند ماه برگزار شد بازدید کنندگان کارت عضویت رایگان دریافت کردند.

«معصومه حسنی‌خونسار» هدف از برگزاری این طرح را آشنایی مردم و مسولان با بخش ها و خدمات مختلف کتابخانه های عمومی عنوان کرد.

طرح کتابخانه گردی سالهاست که به مناسبت سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی برکزار می شود و امسال نیز مراسم ویژه ای با حضور مردم و برخی از مسولان و شخصیت های فرهنگی استان برگزار شد.

آنچنان که حسنی‌خونسار بیان داشت: ۱۴ شهرستان استان میزبان مدعوین و مهمانان فرهنگی هستند و کتابداران به معرفی کامل کتابخانه برای بازدیدکنندگان می‌پردازند.

وی افزود: در سالروز تاسیس کتابخانه های عمومی کشور، این نهاد دوره جدیدی را با رویکرد تحول خواهانه و تکیه بر ارتباطات راهبردی و استفاده از ظرفیت و توانمندی‌های موجود آغاز کرده است.

حسنی‌خونسار ادامه داد: امیدواریم گام‌های موثری در پیشبرد امور برداشته و در ارایه خدمت به اهداف فرهنگی کشور و استان کرمانشاه، بیش از پیش همکاری میان کتابخانه‌ها و سایر نهادهای اجتماعی ایجاد نماییم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در خصوص دیگر برنامه های این نهاد گفت: طرح های اهدای کتاب اهدای دانایی و خانه تکانی فرهنگی؛ برگزاری نمایشگاه صنایع فرهنگی، کسب و کارهای محلی در کتابخانه‌های دارای ظرفیت؛ همکاری با نهادهای مردمی در برپایی جشن‌های ایام مبارک شعبان؛ فعال‌سازی گروه‌های سرود (محافل ادبی) در همخوانی سرود با موضوع کتابخانه و سایر اقدامات ترویجی فرهنگی اجرا خواهد شد.

استان کرمانشاه ۱۰۶ کتابخانه عمومی با حدود یک میلیون جلد کتاب دارد و بیش از ۷۲ هزار نفر از جمعیت استان نیز اکنون عضو این کتابخانه ها هستند.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

هند میهمان ویژه سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *