خانه / اخبار و رویدادها / امانت بیش از ۴ هزار کتاب در ایام عید نوروز ۱۴۰۲ استان آذربایجان‌غربی

امانت بیش از ۴ هزار کتاب در ایام عید نوروز ۱۴۰۲ استان آذربایجان‌غربی

امانت بیش از ۴ هزار کتاب در ایام عید نوروز ۱۴۰۲ استان آذربایجان‌غربی

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان‌غربی گفت: در ایام تعطیلات نوروز ۱۴۰۲ کتابخانه‌های مرکزی ارومیه و شیخ شلتوت شهرستان مهاباد فعال بود و ۴ هزارو ۵۰۰ جلد کتاب از این کتابخانه‌ها به امانت برده شد.
خدیجه معصومی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در استان آذربایجان‌غربی، گفت: در ایام تعطیلات نوروز ۱۴۰۲ کتابخانه مرکزی ارومیه و شیخ شلتوت شهرستان مهاباد فعال بود و  ۴ هزار و ۵۰۰ جلد کتاب از این کتابخانه‌ها به امانت برده شد.

وی افزود:  همچنین در این ایام ۴ هزار نفر به دو کتابخانه مرکزی ارومیه و شیخ شلتوت مهاباد مراجعه کرده و ۳۰۰ نفر نیز عضو کتابخانه‌ها شده‌اند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی اظهار کرد: طبق آخرین آمار، استان دارای ۷۴ کتابخانه نهادی، ۲۳ کتابخانه مشارکتی، ۲کتابخانه مستقل و هفت سالن مطالعه است که به اقشار مختلف ارائه خدمات فرهنگی می‌کنند.

معصومی اقزود: در حال حاضر یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های عمومی استان موجود است. و برگزاری پویش‌های مختلف اهدای کتاب، برگزاری دو دوره وقف کتاب، عضوگیری رایگان ، همگی اقدامات کتابخانه‌های عمومی استان در جهت توسعه فرهنگ کتابخوانی است و همه این طرح‌ها به منظور ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، تأمین و غنی‌سازی منابع کتابخانه‌های عمومی، ایجاد حس همبستگی در میان مردم و… در سطح کتابخانه‌های عمومی کشور از جمله اقدامات نهاد کتابخانه عمومی در جهت توسعه کتابخوانی در استان است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی ادامه داد: توسعه یافتگی هرکشور و جامعه به میزان کتابخوانی آن جامعه وابسته است.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

فروش ۴۹۷ میلیارد تومانی در ۱۰ روز فعالیت نمایشگاه کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *