خانه / اخبار و رویدادها / نمایشگاه بین المللی کتاب مالزی برگزار شد

نمایشگاه بین المللی کتاب مالزی برگزار شد

نمایشگاه بین المللی کتاب مالزی برگزار شد

نمایشگاه بین المللی کتاب مالزی، از ۲۶ ماه می تا ۴ ماه ژوئن سال ۲۰۲۳ در محل مرکز تجارت جهانی مالزی کوالالامپور(WTCKL) برگزار شد.

به گزارش خانه کتاب کردی به نقل از خبرگزاری مهر، وزارت آموزش و پرورش کشور مالزی از طریق شورای ملی کتاب مالزی(NBCM)، نمایشگاه بین المللی کتاب کوالالامپور (KLIBF) را با همکاری شش انجمن صنعت کتاب مالزی برگزار می‌کند، از اینروKLIBF یک رویداد مهم سالانه در تقویم جهانی انتشارات است.

این نمایشگاه فعالیت خود را از سال ۱۹۸۱ به صورت رسمی آغاز کرده و بر اساس آمار ثبت شده از سال ۲۰۱۳ تا کنون بیش از دو میلیون نفر بازدید کننده داشته است. بر اساس راهبردهای نمایشگاه تلاش برای جذب حداکثری است، تا تمام کتاب دوستان و کتابشناسان بتوانند از نمایشگاه بازدید کنند. از این‌رو به طور متوسط بین ۲۰ تا ۵۰ هزار نفر از نمایشگاه بازدید می‌کنند. علاوه بر این، فعالیت‌های مختلفی توسط ناشران در سراسر مناطق کشور در حال انجام است که کیفیت KLIBF را بیشتر می‌کند.

راه اندازی کتابخوانی سیار، سمینار، همایش و غیره از جمله فعالیت‌هایی است که برای پاسخگویی به نیازهای جامعه دوستداران کتاب برای همه اقشار انجام می‌شود.

علاوه بر نمایشگاه و رویدادهای ویژه نویسندگان، این نمایشگاه انواع مختلفی از فعالیت‌ها را برای شرکت کنندگان به نمایش می‌گذارد. از امضای کتاب نویسندگان تا جلسات داستان گویی، این نمایشگاه کتاب فعالیت‌های مختلفی را دنبال می‌کند که در ادامه بخشی از آنها را می‌خوانید:

نمایشگاه‌ها و حضور مجموعه وسیعی از ناشران داخلی و بین المللی

امضای کتاب و جلسات ملاقات و احوالپرسی با نویسندگان و کارشناسان مشهور.

کارگاه‌های آموزشی، گفت‌وگوها و میزگردها در مورد موضوعات مرتبط با ادبیات، فرهنگ و نشر.

فعالیت‌های کودکان، از جمله جلسات داستان گویی تعاملی، کارگاه‌ها و بازی‌ها.

اجراهای فرهنگی، موسیقی، و غذا که میراث فرهنگی و تنوع غنی مالزی را به نمایش می‌گذارد.

بازدیدکنندگان می‌توانند در مورد جنبه‌های مختلف صنعت نشر، از جمله نوشتن، ویرایش، انتشار و بازاریابی اطلاعات کسب کنند. والدین می‌توانند در این فعالیت‌ها شرکت کنند و زمان با کیفیتی را با فرزندان خود بگذرانند و در عین حال عشق آنها به مطالعه و یادگیری را تقویت کنند.

نمایشگاه بین المللی کتاب KL 2023 جشن میراث فرهنگی و تنوع غنی مالزی است. بازدیدکنندگان می‌توانند این را از طریق اجراهای فرهنگی مختلف، موسیقی و غذاهایی که در طول این رویداد به نمایش گذاشته می‌شود، تجربه کنند. این فعالیت‌ها نگاهی اجمالی به هویت منحصربه‌فرد این کشور را ارائه می‌کنند و تجربه‌ای فراگیر را برای بازدیدکنندگان فراهم می‌آورند.

یکی از نکات در مورد نمایشگاه بین المللی کتاب KL، فرصتی است که برای ملاقات و تعامل با نویسندگان و شخصیت‌های صنعت نشر فراهم می‌کند. این نمایشگاه میزبان نشست‌های امضای کتاب و نشست‌های دیدار و خوش آمدگویی با نویسندگان و کارشناسان سرشناس خواهد بود. بازدیدکنندگان می‌توانند با نویسندگان مورد علاقه خود درگیر شوند، در مورد روند نوشتن آنها اطلاعات کسب کنند و کتاب‌های خود را امضا کنند.

برای همه دوستداران کتاب، یک مسابقه ویژه وجود دارد که می‌توانید در آن شرکت کنید. نمایشگاه بین‌المللی کتاب KL 2023 با همکاری رسانه اجتماعی TikTok مالزی، کوپن‌هایی را اهدا می‌کند تا شرکت کنندگان بتوانند از تخفیفات ویژه نمایشگاه استفاده کنند؛ بدین صورت که از کتابی که مورد علاقه هر یک از شرکت کنندگان است، ویدئویی را ضبط می‌کنند و آن را در حساب کاربری خود، برای دیگران ارسال می‌کنند. و سپس هشتگ #BookTokMalaysia را روی کپشن قرار داده و آن را @klibf.my را در TikTok تگ می‌کنند. با این کار می‌توانند از تخفیفات ویژه نمایشگاهی استفاده کرده و در قرعه کشی نیز شرکت می‌کنند.

در مجموع چهلمین سال نمایشگاه بین المللی کتاب KL 2023 نقطه عطفی است که چهار دهه ادبیات و فرهنگ را جشن می‌گیرد.

نمایشگاه بین المللی کتاب مالزی، که از ۲۶ ماه می تا ۴ ماه ژوئن سال ۲۰۲۳ در محل مرکز تجارت جهانی مالزی کوالالامپور(WTCKL) برگزار شد.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

فروش ۴۹۷ میلیارد تومانی در ۱۰ روز فعالیت نمایشگاه کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *