خانه / اخبار و رویدادها / جلد هفتم دانشنامه «فرهنگ مردم ایران» منتشر شد

جلد هفتم دانشنامه «فرهنگ مردم ایران» منتشر شد

جلد هفتم دانشنامه «فرهنگ مردم ایران» منتشر شد

هفتمین جلد دانشنامه «فرهنگ مردم ایران» زیر نظر کاظم موسوی بجنوردی، رئیس مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی و ویراستاری علمی محمّد جعفری (قنواتی) منتشر شد.

به گزارش خانه کتاب کردی به نقل از روابط‌عمومی مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی، دانشنامه «فرهنگ مردم ایران» دانشنامه‌ای تخصّصی درباره فولکلور و فرهنگ عامه مردم ایران است. این دانشنامه عمده‌ترین مباحث فرهنگ مادی و معنوی مردم مناطق مختلف ایران را دربرمی‌گیرد که در بیست کد طبقه‌بندی شده است؛ خوراک، پوشاک، بازی و نمایش، هنر و صنایع دستی، موسیقی، ادبیات عامه، طب عامیانه، باورها و اعتقادات، آداب و رسوم، نهادها و مؤسسات مرتبط با مردم‌شناسی و فرهنگ عامه، شخصیت‌ها و صاحب‌نظران تأثیرگذار در این زمینه، کتاب‌ها و متون فولکلوریک برخی از کدهای این مجموعه است که به فرهنگ مادی و معنوی مردم مناطق مختلف ایران می‌پردازد.

بیش از ١٢٠ پژوهشگر و مؤلّف ایرانی و خارجی با این دانشنامه همکاری مداوم داشته و تحقیق و تألیف مقالات آن را برعهده دارند. شماری از مؤلفان و پژوهش‌گران همکار با این دانشنامه در زمرۀ برجسته‌ترین دانشمندان و محقّقان ایران و جهان هستند و برخی دیگر دانش‌آموختگان جوانی‌اند که با گذراندن دوره‌های آموزشی در این بخش به پژوهش‌گران و مؤلفان حرفه‌ای تبدیل شده‌اند.

جلد هفتم دانشنامه فرهنگ مردم ایران به حرف‌های «ف»، «ق» و «ک» اختصاص دارد و دارای ١٩۶ مدخل است که با مدخل «فولکلور» آغاز می‌شود و با مدخل «کیقباد» پایان می‌یابد.

این مجلد در ٧۵٨ صفحه و قطع رحلی، با شمارگان هزار نسخه و به بهای ٨۵٠هزار تومان از سوی مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی منتشر شده است.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

لە ژێر ساباتی شیعری پەشێو دا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *