خانه / اخبار و رویدادها / معرفی کتاب «اسناد كُردها: قلمرو، شورش و ملی گرایی»

معرفی کتاب «اسناد كُردها: قلمرو، شورش و ملی گرایی»


Records of the Kurds: Territory, Revolt and Nationalism, 1831-1979; British Documentary Sources, Anita Burdett, Cambridge, 2015.

«معرفی کتاب «اسناد كُردها: قلمرو، شورش و ملی گرایی

مجموعه ۹ هزار صفحه ای (۱۳ جلدی) “اسناد کُردها” جنبش ها و مطالبات کُردها در برابر قدرت های محلی و مرکزی و روابط آنها با قبایل همسایه و سایر گروه های قومی را در نقاط عطف تاریخی آن از اولین خاستگاه های پراکنده حرکت های ملی در قرن نوزدم میلادی تا جنبش ها ی منسجم تر و مشخص ملی دوران پس از جنگ اول جهانی به تصویر می کشند. در بخشی دیگر از این اثر مستند با ارائه نقشه های متعدد به جغرافیای سرزمینی کردستان و تحول اقلیمی و معنایی آن پرداخته شده است.

مجموعه ی سیزده جلدي كتاب به دو قالب کتاب چاپی و الکترونیک در دسترس علاقمندان قرار گرفتە است. از مهمترین ویژگی‌های كتاب مي توان به مجموعه اي بی نظیر از اسناد موثق و نقشه های متفاوتي از كردستان، برگرفته از كتابخانه بريتانيا و چندين منبع ديگر اشاره كرد. این کتاب توسط دانشگاه كمربيج منتشر شدە است.قابل توجە است کە بهای هر دوره آن $۹,۵۰۰٫۰۰ می باشد.

 هر نوع بازنشر این متن با ذکر منبع «سایت خانه کتاب کردی” مجاز است.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

فروش ۴۹۷ میلیارد تومانی در ۱۰ روز فعالیت نمایشگاه کتاب

یک نظر

  1. با سلام
    ضمن تبریک سال نو
    در مودر “کتاب اسناد كُردها: قلمرو، شورش و ملی گرایی” ایا جهت فروش موجود دارید؟ شیوه تهیه و خرید این مجموعه ارزشمند رو میفرمایید؟
    با سپاس فراوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *