خانه / اخبار و رویدادها / نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب کُردستان در سنندج برگزار می شود

نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب کُردستان در سنندج برگزار می شود

پاییز کُردستان، میزبان بهار کتاب

نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب کُردستان در سنندج برگزار می شود.

به گزارش خانه کتاب کُردی، نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب کُردستان، با حضور طیف وسیعی از ناشران داخلی و خارجی در نیمه اول مهرماه سال جاری (دهم الی پانزدهم مهرماه) در محل دائمی نمایشگاههای شهر سنندج برگزار می شود.

بنابر گزارش روابط عمومی اداره کل ارشاد و فرهنگ اسلامی استان کردستان، جلال قلعه شاخانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، در جلسه برنامه ریزی نهمین نمایشگاه کتاب کردستان، ضمن اشاره به حضور ناشران کشوری و بین المللی در نمایشگاه، درباره ضرورت های نمایشگاه افزود: این دوره از نمایشگاه کتاب کردستان بایستی دربردارنده تازه های نشر و جوابگوی نیاز مخاطبان باشد. وی بر برگزاری نشست های تخصصی حوزه کتاب، رونمایی از تازه های نشر و تجلیل و تکریم فعالان حوزه کتاب، چاپ و نشر، بعنوان بخشی از فعالیت های جنبی نمایشگاه تاکید ورزید و یادآور شد که با توجه به همزمانی برگزاری نمایشگاه با آغاز سال تحصیلی، ضروری است زمینه حضور ناشران دانشگاهی و آموزشی بیش از پیش فراهم شود.

جلال قلعه شاخانی در پایان نیز خاطرنشان کرد: نهمین نمایشگاه کتاب کردستان در راستای اجرای سیاست‌های معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه ارتقاء فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و فراهم آوردن تسهیلات جهت دسترسی هم میهنان به تازه‌های نشر به همت این اداره کل و با همکاری موسسه نمایشگاههای فرهنگی ایران برپا می‌شود.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

فروش ۴۹۷ میلیارد تومانی در ۱۰ روز فعالیت نمایشگاه کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *