خانه / اخبار و رویدادها / سومین دوره جایزه کتاب سال کردستان فراخوان داد

سومین دوره جایزه کتاب سال کردستان فراخوان داد

سومین دوره جایزه کتاب سال کردستان فراخوان داد

 عیسی فلاحی سرپرست معاونت فرهنگی و رسانه ای روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اداره‌کل با همکاری موسسه “سروه‌ شه‌مال” کردستان دبیرخانه هفتمین پایتخت کتاب ایران، خانه کتاب و ادبیات ایران؛ سومین دوره جایزه کتاب استان را برگزار می‌کند.

وی اضافه کرد: جایزه کتاب استان به منظور شناسایی و معرفی کتاب‌های برتر، حمایت و تشویق مولفان مترجمان، مصححان و ناشران، ارتقای فرهنگ جامعه اسلامی حفظ استقلال و هویت فرهنگی برگزار می‌شود.

سرپرست معاونت فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان به شرایط ارسال آثار اشاره کرد و گفت: آثار ارسالی باید در محدوده زمانی سال ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده باشند.

فلاحی ادامه داد: ویراست جدید آثار علمی اگر به تشخیص گروه داوری ۴۰ درصد نسبت به ویراست قبلی تغییر کرده باشد قابل بررسی است.

وی آخرین مهلت ارسال آثار به این دوره از جایزه کتاب را ۲۰ مرداد سال جاری خواند و اظهار داشت: هر مولف باید سه نسخه از آثار خود را به دبیرخانه ارسال کند.

سرپرست معاونت فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با بیان اینکه این جایزه در سه گروه تالیف، ترجمه و احیاء متون برگزار می‌شود، یادآور شد: کتاب‌های آموزشی و کمک درسی از دایره انتخاب و داوری جایزه کتاب خارج می شوند.

دومین جایزه ادبی کتاب سال کردستان با حضور جمعی از مسوولان، نویسندگان و فعالان ادبی و فرهنگی استان و معرفی برگزیدگان در مرداد ماه سال ۱۳۹۸ در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سقز برگزار شد.

منبع خبر: خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) مرکز کردستان 

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

منداڵانی هێڵی ئاسن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *