خانه / اخبار و رویدادها / رویداد «پایتخت کتاب» بهانه‌ای ارزشمند برای به میدان آمدن همه علاقه‌مندان کتاب است

رویداد «پایتخت کتاب» بهانه‌ای ارزشمند برای به میدان آمدن همه علاقه‌مندان کتاب است

رویداد «پایتخت کتاب» بهانه‌ای ارزشمند برای به میدان آمدن همه علاقه‌مندان کتاب است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست شورای سیاست‌گذاری شهرها، روستاها و عشایر دوستدار کتاب گفت: پایتخت کتاب بهانه‌ای ارزشمند برای به میدان آمدن همه علاقه‌مندان کتاب است.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دوشنبه (۲۶ دی ماه) در نشست شورای سیاست‌گذاری شهرها، روستاها و عشایر دوستدار کتاب با اشاره به رویدادهای مرتبط با پایتخت کتاب ایران گفت: در طول سال، رویدادهای مهمی در کشور در حوزه کتاب برگزار می‌شود که هدف همگی آن‌ها افزایش میل و رغبت اقشار مختلف جامعه به مطالعه کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی است.
 
وزیر فرهنگ با بیان اینکه منظور از ترویح فرهنگ کتابخوانی، مطالعه کتاب‌های مفید است، گفت: باید در حاشیه رویدادهای حوزه کتاب، جذابیت‌های مرتبط با مطالعه کتاب برای اقشار مختلف جامعه فراهم شود.
 
اسماعیلی امتیاز ویژه رویداد پایتخت کتاب را ایجاد شور و نشاط در میان مردم و هم‌افزایی مسئولان استانی دانست و افزود: پایتخت کتاب بهانه‌ای ارزشمند برای به میدان آمدن همه علاقه‌مندان کتاب است و به همین خاطر در شورای سیاستگذاری این رویداد همه دستگاه‌های دارای بدنه فراگیر در کشور دخیل هستند.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به لزوم بازبینی  و آسیب‌شناسی دوره‌های گذشته رویداد پایتخت کتاب گفت: پس از هفت دوره مسیری که رویداد پایتخت کتاب طی کرده قابل آسیب‌شناسی است تا براساس نتایج آن، اصلاحات احتمالی صورت گیرد.
 
وزیر فرهنگ با بیان اینکه استقبال مردم از رویدادهای مرتبط با کتاب باید بیش از پیش مورد توجه رسانه‌ها قرار گیرد، گفت: استقبال پرشور نخبگان و فرهیختگان از مراسم اختتامیه جایزه جلال آل احمد در روزهای گذشته، اهمیت مطالعه برای جامعه ایران را به نمایش گذاشت؛ گرچه از جامعه‌ای که رهبران انقلاب آن همگی از چهره‌های برتر فرهنگی بوده و هستند، غیر از این هم انتظار نمی‌رود.
 
اسماعیلی تاکید کرد: فرهنگ از اولویت‌های جمهوری اسلامی به شمار می‌رود و حوزه‌ای است که مزیت مطلق کشور به حساب می‌آید؛ همچنین از آن جا که از سوی دشمن، مورد هدف قرار گرفته، بیش از پیش نیازمند پشتیبانی است.
 
وی در پایان ابراز امیدواری کرد با همکاری نهادهای موثر کشور در حوزه کتاب، شاهد بهبود روزافزون وضعیت مطالعه در کشور باشیم.
 
به گزارش ایبنا؛ در انتهای این نشست با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، پوستر پایتخت کتاب ایران و سامانه ارزیابی آثار شهرها، روستاها و عشایر دوستدار کتاب رونمایی شد.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره ملی کتاب کودک و نوجوان تمدید شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *