خانه / اخبار و رویدادها / منتظر مکاتبات رسمی امور خارجه برای اعلام کشور مهمان ویژه نمایشگاه کتاب ۱۴۰۲ هستیم

منتظر مکاتبات رسمی امور خارجه برای اعلام کشور مهمان ویژه نمایشگاه کتاب ۱۴۰۲ هستیم

منتظر مکاتبات رسمی امور خارجه برای اعلام کشور مهمان ویژه نمایشگاه کتاب ۱۴۰۲ هستیم

معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: منتظر مکاتبات رسمی وزارت امور خارجه هستیم تا هندوستان را به‌عنوان مهمان ویژه سی‌وچهارمین نمایشگاه کتاب تهران اعلام کنیم.
یاسر احمدوند، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، درباره حضور کشور هند در سی‌وچهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به‌عنوان مهمان ویژه، عنوان کرد: مسئولان فرهنگی کشور هند، به‌صورت شفاهی آمادگی خود را برای حضور در این رویداد به‌عنوان مهمان ویژه اعلام کرده‌اند؛ منتظریم مکاتبات رسمی وزارت امور خارجه نیز به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  برسد تا بتوانیم این موضوع را رسمی اعلام کنیم.

وی با اشاره به آغاز نمایشگاه کتاب هند در هفته جاری، افزود: از طرف ایران، تعدادی از ناشران ایرانی و شخصیت‌های فرهنگی در نمایشگاه کتاب هند حاضر خواهند شد. در این رویداد درباره استفاده از ظرفیت‌های نشر هند و همچنین نمایشگاه بین‌‌المللی کتاب تهران گفت‌وگو خواهد شد.

احمدوند با بیان اینکه مقدمات برگزاری سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در حال پیگیری است، ادامه داد: فعالیت‌های کمیته‌های مختلف در حال پیگیری است؛ ناشران خارجی نیز در حال ثبت‌نام هستند و آغاز ثبت‌نام ناشران داخلی نیز هفته گذشته اعلام شد. کارهای مربوط به نمایشگاه طبق جدول زمانی در حال پیشرفت است، امیدوارم سال آینده شاهد برگزاری یک نمایشگاه باکیفیت باشیم.

برنامه‌ریزی برای حضور جدی‌تر شهرها و استان‌های مختلف در نمایشگاه کتاب ۱۴۰۲
معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تلاش می‌کنیم نمایشگاه سی‌وچهارم، نمایشگاه مفیدی برای مخاطبان مختلف با سلایق مختلف باشد. برنامه‌های فرهنگی متعددی برای نمایشگاه طراحی شده و امیدواریم نمایشگاه را به نحوی در سطح کشور توسعه دهیم که حال و هوای برگزاری نمایشگاه در همه شهرها نیز حس شود. برای این موضوع هم طرح‌ها و ایده‌هایی مطرح شده که سال آینده شهرها و استان‌های مختلف در نمایشگاه حضور جدی‌تری داشته باشند.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

منداڵانی هێڵی ئاسن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *